Wystawy

„Miasto moje, a w nim” – wystawa fotografii Grzegorza Krzysztofika

Zapraszamy do SDK „Tęcza” na otwarcie wystawy fotografii Grzegorza Krzysztofika. „Miasto moje, a w nim” – to wybrane fotografie, których wspólnym mianownikiem są Tychy.

Grzegorz Krzysztofik od młodości jest związany z życiem kulturalnym miasta Tychy: jako muzyk amator, organizator wydarzeń kulturalnych, oraz dokumentalista życia kulturalnego miasta Tychy i okolic. Jest fotografem akredytowanym przy Orkiestrze Kameralnej Miasta Tychy AUKSO, współpracuje z Muzeum Miejskim w Tychach i jest członkiem Tyskiego Towarzystwa Fotograficznego. Specjalizuje się w fotografii koncertowej, teatralnej, ulicznej i reportażowej. Był nagradzany w konkursach fotograficznych Tychy Press Photo, Obiektywnie Śląskie, Portret, Nocne Teatralia. Jego prace były prezentowane były na wystawach konkursowych, takich jak Śląska Fotografia Prasowa, Konkurs Fotografii Teatralnej, MK Jazz Photo, Kochać Człowieka.

Wernisaż: czwartek, 24 marca 2022, godz. 18:00
Miejsce: SDK „Tęcza”, Tychy, al. Niepodległości 188
Wystawa potrwa do 5 maja 2022.

Po zakończonej wystawie, wszystkie zdjęcia będzie można zakupić. Całkowity dochód ze sprzedaży zdjęć trafi do rodziny uchodźców z Ukrainy, którzy zamieszkali w Tychach.

Facebookowe wydarzenie TUTAJ


 

„Z życia kobiórskich lasów” – wystawa Izabelli Pacek

Za oknami coraz bardziej jesiennie, szaro i ponuro… Zachęcamy więc, by zanurzyć się w pełnej ciepła, nostalgii i uroku fotografii. A taką można znaleźć na pierwszej indywidualnej wystawie naszej koleżanki Izabelli Pacek. Wystawę zatytułowaną „Z życia kobiórskich lasów” można obejrzeć w Gminnym Domu Kultury w Kobiórze, do 15 grudnia. Serdecznie zapraszamy!

Gdzie: Gminny Dom Kultury w Kobiórze, ul. Centralna 16
Kiedy: od poniedziałku do piątku, w godz. 9:00 do 19:00.
Wystawa potrwa do 15 grudnia 2021.

Fot. Izabella Pacek TTF
 

 

„naTYCHmiastowo” – fotografia natychmiastowa Marty Nowakowicz-Jankowiak

Zapraszamy na wernisaż członkini TTF-u Marty Nowakowicz-Jankowiak „Instaksiary”, który odbędzie się już w piątek, 3 grudnia 2021, w Tichauer Art Gallery. Będzie to wyjątkowa okazja do spotkania z Autorką prac i twórczych rozmów.

Tematem wystawy są Tychy – miasto urodzenia i życia Marty Nowakowicz-Jankowiak, przestrzeń przez nią uwielbiana, eksplorowana i utrwalana na filmie światłoczułym. Prezentowane zdjęcia ukazują obiekty dobrze znane jak i te, co do których lokalizacji trzeba się mocno zastanowić. Autorka oprócz klasycznego ujmowania rzeczywistości eksperymentuje, przetwarza i nieustannie bawi się fotografią.

Tytuł wystawy nawiązuje bezpośrednio do wykorzystywanej przez Martę techniki fotograficznej i tematyki prac. Fotografia natychmiastowa ma w sobie pierwotność i magię fotografii. Jej początki sięgają lat 40. XX wieku, kiedy zaprezentowano światu pierwszy aparat błyskawiczny oraz film zawierający w sobie całą ciemnię fotograficzną. Zdjęcie było wywoływane i utrwalane w minutę po zrobieniu. Współczesna fotografia natychmiastowa działa na analogicznych zasadach, zdjęcie wywołuje się i utrwala na naszych oczach. Fotografie są unikatowe ponieważ powstają tylko w jednym egzemplarzu. Nie ma tu filtrów fotograficznych, nie da się skorygować zdjęć. Mają swój niepowtarzalny klimat oraz analogową prawdę.
Wystawa „naTYCHmiastowo” jest elementem projektu Marty Nowakowicz-Jankowiak realizowanego przez Miejskie Centrum Kultury w Tychach w ramach VII edycji Tyskiego Banku Kultury. Zwieńczeniem projektu jest album fotograficzny wydany pod tym samym tytułem.

Wernisaż: piątek, 3 grudnia 2021, godz. 18:00
Miejsce: Tichauer Art. Gallery, Tychy, ul. Browarowa 21
Wystawa potrwa do 31 grudnia 2021.
Wydarzenie na facebooku – TUTAJ

 

 Codzienność niecodzienna – wystawa fotografii Piotra Witkowskiego

Tyskie Towarzystwo Fotograficzne i Spółdzielczy Dom Kultury Tęcza w Tychach zapraszają na wernisaż wystawy fotografii "Codzienność niecodzienna" Piotra Witkowskiego. Zdjęcia przedstawiają codzienne sytuacje uchwycone w czasie wolnym. Powstawały w latach 2016-2019 i są powrotem autora do świata fotografii.

Piotr Witkowski w 2002 roku został absolwentem Państwowego Pomaturalnego Studium Kształcenia Animatorów Kultury i Bibliotekarzy w Opolu. Przez parę lat pracował w Domu Kultury w Dobrzeniu Wielkim i prowadził tam kółko fotograficzne. Należy do Tyskiego Towarzystwa Fotograficznego. Uczestniczył w ogólnopolskich konkursach fotograficznych i wystawach, m.in. w Muzeum Wsi Opolskiej czy Radio Plus. W 2007 roku zdobył 2 miejsce w konkursie fotograficznym „Zabytkowa Architektura Wiejska Śląska Opolskiego”. W 2018 roku w ramach XI edycji konkursu fotograficznego „W Tychach jest pięknie” zdobył III miejsce, a jego pracę jako zdjęcie miesiąca docenił Chris Niedenthal - światowej sławy fotoreporter. W tym samym roku otrzymał wyróżnienie w Foto Marat(h)onie „Równe Prawa To Podstawa”. Fotografią zajmuje się już 20 lat, z krótką przerwą. Wspomina, że pierwsze zdjęcie czarno-białe wywołał z pomocą dziadka, który zaszczepił w nim wrażliwość na obraz. Fotografia stała się jego życiową pasją i spełnieniem marzeń.

Piotr Witkowski: "Pokażę swoje spostrzeżenia, coś co zwróciło uwagę w otaczającym mnie świecie. Czasami będą to tematy pozornie dość banalne, jak cienie ptaków odbijające się na ekranach dźwiękochłonnych albo ślady butów odbite w świeżo zalanym betonie. Interesuje mnie nawet pospolita mucha siedząca na szybie. Ogólnie lubię fotografię dokumentalną, pokazywanie codziennego życia ludzi, czasami w prozaicznych przypadkach jak na przykład spacer z psem po zamarzniętym Jeziorze Paprocańskim albo wędkarz łowiący ryby spod lodu. Mój nauczyciel fotografii, Sławoj Dubiel, określił moje zdjęcia jako „narracyjne”, gdyż każdy może wymyślać do nich swoją własną historię" – mówi Piotr Witkowski.


Wernisaż: piątek, 25 września 2020, godz. 18:00
Miejsce: Spółdzielczy Dom Kultury „Tęcza”, Tychy, Al. Niepodległości 188
Wystawa potrwa do 20 listopada.
Wstęp wolny.
Wydarzenie na facebooku.

Organizatorzy: Spółdzielczy Dom Kultury „Tęcza”, Tyska Spółdzielnia Mieszkaniowa „Oskard” i Tyskie Towarzystwo Fotograficzne.

Info dla osób spoza Tychów: jak dojechać do Tęczy? Autobusem ZTM: linie nr 1 i 4 (przystanek Tychy Tęcza) oraz 14 (przystanek Tychy Wyszyńskiego).
Pociągiem Kolei Śląskich: wysiadamy na przystanku Tychy Lodowisko i idziemy ok. 6 minut ulicą Wyszyńskiego.
Samochodem: z trasy Katowice-Bielsko-Biała zjeżdżamy w Al. Niepodległości, przy straży pożarnej.

 

2019 i Tomasz Liboska – pokaz zdjęć i wystawa 

Zapraszamy na pokaz zdjęć (slide show) i wystawę „2019” Tyskiego Towarzystwa Fotograficznego. Pokażemy fotografie wykonane w minionym roku przez pasjonatów fotografii należących do stowarzyszenia. Podczas pokazu zobaczycie też zdjęcia naszego gościa, którym będzie Tomasz Liboska.

Tomasz Liboska ukończył etnologię na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Absolwent Instytutu Twórczej Fotografii w Opawie. Realizuje autorskie cykle fotograficzne, z których większość powstaje na Śląsku. Najważniejsze z nich to „Wojownicy” nagrodzony I nagrodą Grand Press Photo 2008 i „Don’t Mess with Texas” zrealizowany w 2009 roku w Teksasie dzięki stypendium Marszałka Województwa Śląskiego (oba cykle zrealizowane wspólnie z Michałem Jędrzejowskim) oraz „Postrzyżyny" (zrealizowany wspólnie z Michałem Solarskim, Grand Prix Lens Culture Awards 2014). Autor książki fotograficznej „Odwrót”, wydanej przez Pix.house, za którą jest nominowany do fotograficznej publikacji roku w trwającym plebiscycie fotopolis.pl.

TTF-owicze pokażą różne tematy, miejsca i style, tak różne jak odmienne jest spojrzenie na otaczającą nas rzeczywistość poszczególnych członków stowarzyszenia i ich zainteresowania.
Pokaz zdjęć (slide show) odbędzie się w piątek, 7 lutego o godz. 18:00, w sali projekcyjnej na pierwszym piętrze Andromedy.
Wystawa będzie czynna do 27 lutego 2020 r. w dolnym holu Pasażu Kultury Andromeda.
Wstęp wolny.
Zapraszamy do dołączenia do wydarzenia na facebooku.

Współorganizator: Teatr Mały Tychy.
Partner: laboratorium fotografii cyfrowej FDI FUJIFILM Tychy.
Patronat: Tychy Press Photo.
 

Codzienność niecodzienna – wernisaż wystawy Piotra Witkowskiego w Opolu

Opole jest całkiem blisko! Zapraszamy na wernisaż wystawy Piotra Witkowskiego. Prezentowane zdjęcia przedstawiają codzienne sytuacje uchwycone w drodze do pracy i w czasie wolnym. Powstawały w latach 2016-2019 i są powrotem autora do świata fotografii.

Piotr Witkowski w 2002 został absolwentem Państwowego Pomaturalnego Studium Kształcenia Animatorów Kultury i Bibliotekarzy w Opolu. Przez parę lat pracował w Domu Kultury w Dobrzeniu Wielkim i prowadził tam kółko fotograficzne. Należy do Tyskiego Towarzystwa Fotograficznego. Uczestniczył w ogólnopolskich konkursach fotograficznych i wystawach, m.in. w Muzeum Wsi Opolskiej czy Radio Plus. W 2007 roku zdobył 2 miejsce w konkursie fotograficznym „Zabytkowa Architektura Wiejska Śląska Opolskiego”. W 2018 roku w ramach XI edycji konkursu fotograficznego „W Tychach jest pięknie” zdobył III miejsce, a jego pracę jako zdjęcie miesiąca docenił Chris Niedenthal - światowej sławy fotoreporter. W tym samym roku otrzymał wyróżnienie w Foto Marat(h)onie „Równe Prawa To Podstawa”. Fotografią zajmuje się już 20 lat, z krótką przerwą. Wspomina, że pierwsze zdjęcie czarno-białe wywołał z pomocą dziadka, który zaszczepił w nim wrażliwość na obraz. Fotografia stała się jego życiową pasją i spełnieniem marzeń.

Wernisaż wystawy: 10 stycznia 2020 (piątek), godz. 18:00.
Miejsce: Fotogaleria MBP, ul. Minorytów 4, Opole.
Wystawę można oglądać do 1 lutego 2020.
Wstęp wolny.


 

Projekt edu.DANCE II – wernisaż wystawy zdjęć Grzegorza Krzysztofika

Również 25 października w Teatrze Małym w Tychach odbędzie się premiera spektaklu „Ślady”, zrealizowanego w ramach Projektu edu.DANCE II. Próby i przygotowania mistrzowsko udokumentował Grzegorz Krzysztofik – wernisaż wystawy odbędzie się po spektaklu.

Projekt edu.DANCE II zorganizowany został przez Teatr Mały Tychy, przy współpracy Instytutu Muzyki i Tańca w ramach programu „Myśl w ruchu 2019”. Partnerami są: Zespół Szkół Specjalnych nr 8 w Tychach, Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy, Akademia Sztuk Teatralnych – Wydział Teatru Tańca w Bytomiu.

Wernisaż: 25 października 2019, godz. 13:00
Miejsce: Teatr Mały w Tychach, ul Hlonda 1
Wystawę będzie można oglądać do 3 grudnia 2019.
Wstęp wolny.

Zapraszamy do dołączania do wydarzeń na facebooku – przedstawienia i wernisażu.


Fot. Grzegorz Krzysztofik TTF

 

Wystawa fotografii Haralda Bema „Cmentarze żydowskie” w SDK Tęcza, październik-grudzień 2019

Pod koniec października zapraszamy na wystawę fotografii cmentarzy żydowskich. Termin wernisażu wystawy jest nieprzypadkowy – zbliża się dzień, podczas którego odwiedzać będziemy swoich zmarłych bliskich oddając się zadumie i wspomnieniom. Harald Bem zbiorem fotografii oddaje hołd ludziom i poświęconym im miejscom, gdzie próżno w tym dniu szukać oznak pietyzmu, jak to ma miejsce na cmentarzach katolickich. Nie oznacza to jednak, że Żydzi nie oddają należnej czci swoim zmarłym. Czynią to w odmienny sposób. Ta właśnie odmienność widoczna na pierwszy rzut oka po przekroczeniu bramy kirkutu czyli cmentarza żydowskiego przyciąga uwagę nie tylko fotografów. Miejsca te, niejednokrotnie znajdujące się tak blisko, są dla nas w pewien sposób egzotyczne.
Wystawa ma również charakter retrospektywny. Fotografie wykonane kilkanaście lat temu ukazują kirkuty w czasie, kiedy odnieść można było wrażenie, że wiele z nich wkrótce przestanie istnieć, na skutek braku jakiejkolwiek pielęgnacji zniszczeje całkowicie. Dopiero w kolejnych latach cmentarze żydowskie otoczone zostały opieką, co skutkowało znacznymi zmianami w ich wyglądzie. Zobaczymy więc rejestrację fotograficzną miejsc, które mogą wyglądać już zupełnie inaczej, ale jednocześnie miejsc w których w sposób namacalny zatrzymał się czas.

Harald Bem – fotograf, nauczyciel fotografii, członek Tyskiego Towarzystwa Fotograficznego, oprócz wystawy „Cmentarze żydowskie w województwie śląskim” brał udział w kilkunastu wystawach zbiorowych. Był również jurorem w konkursach fotograficznych o zasięgu międzynarodowym.

Wernisaż wystawy: 25 października 2019, godz. 18:00
Miejsce: Spółdzielczy Dom Kultury "Tęcza", al. Niepodległości 188, Tychy
Wystawę można oglądać do 27 grudnia 2019.
Wstęp jest wolny.
Zapraszamy do dołączania do wydarzenia na facebooku.

Organizatorzy: Spółdzielczy Dom Kultury „Tęcza”, Tyska Spółdzielnia Mieszkaniowa "OSKARD" i Tyskie Towarzystwo Fotograficzne.

Info dla osób spoza Tychów: jak dojechać do Tęczy? Autobusem ZTM: linie nr 1 i 4 (przystanek Tychy Tęcza) oraz 14 (przystanek Tychy Wyszyńskiego). Pociągiem Kolei Śląskich: wysiadamy na przystanku Tychy Lodowisko i idziemy ok. 6 minut ulicą Wyszyńskiego. Samochodem: z trasy Katowice-Bielsko-Biała zjeżdżamy w Al. Niepodległości, przy straży pożarnej.


Fot. Harald Bem TTF

 

Tyskie Spacery Fotograficzne – wystawa i slide show

Tyskie Towarzystwo Fotograficzne zaprasza na wystawę i pokaz zdjęć wykonanych przez uczestników piątego sezonu Tyskich Spacerów Fotograficznych. W lipcu pasjonaci fotografii przemierzali Tychy szlakiem kościołów, w sierpniu eksperymentowali ze światłem i długimi czasami naświetlenia podczas nocnego spaceru, jeżdżąc po mieście autobusem PKM Tychy, a we wrześniu odbył się spacer industrialny po terenach przemysłowych.

Organizatorzy chcą, aby spacery były nie tylko wspólnym poszukiwaniem ciekawych kadrów i trwającym kilka dni żywotem zdjęć w mediach społecznościowych. Tradycyjnie umożliwiają konfrontację zdjęć z dokonaniami innych autorów, zachęcają do przemyślanej selekcji wykonanego materiału i umożliwiają publiczną prezentację. Swoje fotografie mógł zgłosić każdy, kto brał udział choćby w jednym z tegorocznych spacerów. Ich uczestnicy wzięli udział w warsztatach z Rafałem Klimkiewiczem (honorowym członkiem TTF-u), podczas których wybrane zostały najlepsze zdjęcia na wystawę i pokaz.

Slide show (pokaz zdjęć) odbędzie się w sali projekcyjnej na pierwszym piętrze Andromedy, wystawa zostanie otwarta w dolnym holu Andromedy.
Termin – czwartek, 17 października 2019, godz. 19.00, Pasaż Kultury Andromeda. Wystawa potrwa do 28 listopada. Wstęp na pokaz i na wystawę jest wolny. Projekt jest współfinansowany przez Miasto Tychy, w ramach Tyskich Inicjatyw Kulturalnych.
Zapraszamy do dołączania do wydarzenia na facebooku.


fot. Janusz Panejko TTF 

 

„Ilustracje Bajek Niewydanych” – wystawa Jacka Boczara w Kazimierzu Dolnym

Kogo wakacyjne szlaki zawiodą do Kazimierza Dolnego ma szansę zobaczyć wystawę Jacka Boczara „Ilustracje Bajek Niewydanych”.

Część zdjęć z tego zestawu mogliśmy podziwiać jesienią 2017 r. w tyskiej Galerii StrefArt. Później wystawa gościła również w Kole i w Kaliszu. Ale ten cykl fotografii jest ciągle otwartym rozdziałem, wciąż zmienia się i rozrasta. Powstają nowe historie, które Jacek wymyśla, tworzy do nich scenografie, rekwizyty i wreszcie fotografuje. Fotografie z niesamowitym bajkowym nastrojem wkrótce będzie można zobaczyć podczas Festiwalu Dwa Brzegi w Kazimierzu Dolnym.

Wystawę „Ilustracje Bajek Niewydanych” w Galerii Klimaty (Mięćmierz 5, Kazimierz Dolny) można oglądać w dniach 29 lipca do 4 sierpnia 2019 r.

 

Wystawa fotografii z Holandii - Marcin Zimnal w SDK Tęcza, czerwiec-sierpień 2019

"NL" to tytuł wystawy fotografii z Holandii autorstwa Marcina Zimnala z Tyskiego Towarzystwa Fotograficznego, której wernisaż odbędzie się w czwartek, 13 czerwca, o godz. 18.00 w galerii Spółdzielczego Domu Kultury „Tęcza” w Tychach.

Nie będzie żadnego tulipana ani wiatraka! Zobaczymy nieoczywiste kadry, których próżno szukać w folderach biur podróży. Te bardzo osobiste fotograficzne zapiski z kilku wyjazdów, odbiegające od potocznych wyobrażeń o kraju tulipanów, kanałów i wiatraków, powstały z punktu widzenia turysty, którego cele różnią się od programu standardowej wycieczki. Który nie może ominąć serów, muzeów, galerii fotografii i cmentarzy. Który zastanawia się jak pokazać obfotografowaną już z każdej strony Dzielnicę Czerwonych Latarni. Który będąc wychowany w mieście z browarem musi odwiedzić matecznik Heinekena i cieszy się na niespodziewany widok trolejbusu jako dzieła sztuki.

- Staram się pokazać moją prywatną Holandię. Swoją wizję ciekawego kraju, w którym czasem w zasięgu wzroku więcej jest rowerów niż ludzi. Gdzie malarskie dzieła mistrzów sprzed wieków sąsiadują ze współczesną fotografią Robin de Puy. Gdzie krzywizny domów nad kanałami w centrum Amsterdamu przyprawiają o zawrót głowy, a w większości okien nie wiesza się firanek – wyjaśnia Marcin Zimnal. Na wystawie znajdą się fotografie wykonane między innymi w Amsterdamie, Rotterdamie, Hadze i Utrechcie. – Kto już był w Holandii, może być zaskoczony wybranymi kadrami. Kto planuje wyjazd, proszony jest o nie sugerowanie się tym, co zobaczy, bo to naprawdę subiektywne spojrzenie – dodaje autor.

Miejsce wystawy nie jest przypadkowe, to właśnie w Tęczy pierwszy raz jego zdjęcia pokazano publicznie i było to równo 20 lat temu, na wystawie „Złota Praga”. Marcin Zimnal pokazywał w Tychach wystawy indywidualne „R.I.P. Tyskie cmentarze” (2002) i „Festiwal Ryśka Riedla” (2004). Brał udział w kilkunastu wystawach zbiorowych, w tym kilku edycjach Śląskiej Fotografii Prasowej w Bibliotece Śląskiej. Od 19 lat jest współorganizatorem Tychy Press Photo, wystawy i konkursu fotografii prasowej - za tę inicjatywę razem z Dominikiem Gajdą otrzymał w minionym roku nagrodę Prezydenta Tychów Andrzeja Dziuby w dziedzinie kultury. Działa w Tyskim Towarzystwie Fotograficznym, od 2015 roku jest jego prezesem. Był pomysłodawcą i współautorem książki fotograficznej „Stare Tychy. Fotografie”, wydanej przez Tyskie Towarzystwo Fotograficzne. Od kilku lat dokumentuje przemianę centrum Katowic i chorzowski Park Śląski.

Wystawa „NL” potrwa do końca sierpnia. Wstęp jest wolny. Organizatorzy: Spółdzielczy Dom Kultury „Tęcza” Tyskiej Spółdzielni Mieszkaniowej „Oskard” i Tyskie Towarzystwo Fotograficzne. SDK „Tęcza” znajduje się w Tychach przy Al. Niepodległości 188.

Wystawa natychmiastowych fotografii Marty Nowakowicz-Jankowiak w SDK Tęcza, maj 2019

Prace przedstawione na wystawie „Zabawne, jakie rzeczy potrafią czasem do głowy przyjść” to zbiór natychmiastowych fotografii Marty Nowakowicz-Jankowiak. Tworzą artystyczną mieszankę, z dawką humoru, którą można oglądać od 9 maja w Spółdzielczym Domu Kultury „Tęcza” w Tychach. To pierwsza ekspozycja prac członkini Tyskiego Towarzystwa Fotograficznego, na której zobaczymy zdjęcia wykonane aparatami natychmiastowymi – instax i lomo’instant.
- Lubię moje aparaty-zabawki. Są wykonane z plastiku, bardzo proste w budowie i łatwe w obsłudze. Mimo banalności tego sprzętu, niezmiernie trudno jest wykonać poprawną (dobrze naświetloną i wykadrowaną fotografię). To co widać w wizjerze, niekoniecznie odpowiada temu, co się znajdzie na zdjęciu. Efekty pracy z aparatem do zdjęć natychmiastowych są często zaskakujące i w tym jest ich urok i olbrzymia siła. Nie ma kadrowania, nie ma filtrów, tylko w minimalnym stopniu można kontrolować proces twórczy. Fotografia natychmiastowa jest kapryśna. Nawet bardzo dobra znajomość aparatu nie pomaga. Trzeba ją cenić za efekt zaskoczenia i pokochać za unikatowość – mówi Marta Nowakowicz-Jankowiak. 
Aparaty do zdjęć natychmiastowych mają bardzo ograniczone możliwości ingerowania w powstający obraz. Po naciśnięciu spustu migawki otrzymujemy białe zdjęcie. W kilka minut od jego zrobienia, chemia zawarta w materiale światłoczułym, wywołuje i utrwala obraz. Unikatowy, gdyż każde zdjęcie powstaje tylko w jednym egzemplarzu wielkości karty kredytowej.
- Pokochałam fotografię natychmiastową od pierwszego wejrzenia. Choć bywa kapryśna, nieprzewidywalna, czasem trudna z uwagi na ograniczenia sprzętowe, to ma swoją magię jednorazowości i wyjątkowości. Samo zdjęcie, które można niemal od razu zobaczyć, ma format i grubość karty kredytowej jest atrakcją. Na fotografię natychmiastową cudownie reagują i dorośli i dzieci – uwielbiam ich obserwować, kiedy czekają na to, co się wyłoni na zdjęciu. Fotografia natychmiastowa winna być zabawą, dlatego na wystawie połączyłam moje zdjęcia w większe grupy, szukając przy tym zależności lub nadając im nowe znaczenia. Często z przymrużeniem oka. Dla zabawy – mówi Marta Nowakowicz-Jankowiak.
Wernisaż wystawy prac Marty Nowakowicz-Jankowiak odbędzie się w czwartek, 9 maja 2019 roku o godzinie 18:00 w Spółdzielczym Domu Kultury „Tęcza” w Tychach (Aleja Niepodległości 188 w Tychach). Ekspozycję będzie można oglądać do końca maja. Wstęp na wystawę jest bezpłatny.
Marta Nowakowicz-Jankowiak – urodziła się w Tychach, tu mieszka i pracuje. Absolwentka prawa pracy na Uniwersytecie Jagiellońskim; kierownik działu personalnego; biegły sądowy do spraw wynagrodzeń. Członek Tyskiego Towarzystwa Fotograficznego od 2017 roku. Pasjonuje się fotografią natychmiastową. Jeszcze nie zakończyła pracy w korporacji, jednak kiedy to nastąpi, zajmie się wyłącznie fotografią.

Wystawa fotografii teatralnej Agnieszki Seidel-Kożuch w Tęczy - luty-kwiecień 2019

Zapraszamy od 28 lutego do 26 kwietnia. Wystawa jest zbiorem fotografii wykonanych na próbach i spektaklach teatralnych m.in. Teatru A Part, Teatru HOM, Teatru Barakah a także festiwali teatralnych m.in. Międzynarodowy Festiwal Sztuk Performatywnych A Part, Tyski Festiwalu Monodramu MOTYF i TOP OFF Festiwal. Agnieszka Seidel-Kożuch jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach, a także Śląskiej Wyższej Szkoły Informatycznej w Chorzowie, ze specjalizacją projektowanie graficzne. Z zawodu projektant graficzny, w wolnej chwili fotograf. Do TTF-u należy od stycznia 2018 roku.

Wystawa "2018" w Andromedzie - listopad 2018 - styczeń 2019

Pokaz zdjęć (slide show) i wystawa Tyskiego Towarzystwa Fotograficznego. Pokażemy fotografie wykonane w kończącym się 2018 roku i pod koniec minionego, przez 23 pasjonatów fotografii należących do stowarzyszenia.
Wystawa będzie czynna od 29 listopada 2018 r. do 11 stycznia 2019 r. w dolnym holu Pasażu Kultury Andromeda. Pokaz (slide show) odbędzie się w czwartek, 29 listopada, w sali projekcyjnej na I piętrze Andromedy.
Pokazujemy różne tematy i miejsca: od zdjęć z Tychów przez sąsiednie miejscowości po ujęcia z egzotycznych wyjazdów. Fotografia czarno-biała i kolorowa, architektura i makro, przyroda i sport, reportaż i portret, tak różne jak odmienne jest spojrzenie na otaczającą nas rzeczywistość poszczególnych członków TTF-u i ich zainteresowania.
Wstęp jest wolny.
Wystawie towarzyszy 16-stronicowy folder z wybranymi zdjęciami.
Współorganizatorzy: Miejskie Centrum Kultury w Tychach i Teatr Mały.
Partner: laboratorium fotografii cyfrowej FDI FUJIFILM Tychy. Patronat: Tychy Press Photo.

 

 

 

Wystawa "Tyskie Spacery Fotograficzne" w Andromedzie - październik-listopad 2018

Do 25 listopada zapraszamy na zbiorową wystawę "Tyskie Spacery Fotograficzne" w Pasażu Kultury Andromeda.

Prezentujemy zdjęcia wykonane w 2018 roku podczas czterech spacerów fotograficznych: trzech po Tychach i jednym po Katowicach. Swoje zdjęcia mógł zgłosić każdy uczestnik choćby jednego ze spacerów, nie tylko członkowie stowarzyszenia. Na wystawie znajdują się zdjęcia 25 autorów.
Robimy coraz więcej i więcej zdjęć. Coraz więcej ich oglądamy. Coraz więcej pozostaje na wieki w pamięciach naszych dysków. Jednym z celów spacerów fotograficznych jest zachęcenie do przemyślanej selekcji zdjęć i umożliwienie autorom porównania swojego punktu widzenia z perspektywą innych osób oraz publicznej prezentacji efektów spacerów.
Fotografowaliśmy wspólnie w centrum Katowic, gdzie trasa spaceru wiodła od Pomnika Powstańców Śląskich przez Rynek do zacisznego Osiedla Willowego (czerwiec). Później szukaliśmy sztuki w przestrzeni Tychów, rozpoczynając spacer przy pomniku Ryśka Riedla (lipiec). Eksperymentowaliśmy ze światłem i długimi czasami naświetlenia w trakcie nocnego spaceru, podczas którego jeździliśmy po mieście specjalnym autobusem PKM Tychy, którego kierowcą był Michał Kasperczyk, pomysłodawca tej formy nocnego podróżowania (sierpień). Podczas wrześniowego spaceru przemierzaliśmy miasto szlakiem jednego z symboli Tychów, czyli od ronda do ronda.
Za każdym razem kierowaliśmy uwagę na obiekty wszystkim znane, ale też robiliśmy zdjęcia w bocznych uliczkach i podwórkach, w których pojawienie się człowieka z aparatem (a co dopiero całej grupy!) budziło zdziwienie przechodniów. Powstały ujęcia pokazujące jak inne może być spojrzenie na te same miejsca i sytuacje.
Za wielką pomoc w wyborze zdjęć dziękujemy fotografowi Rafałowi Klimkiewiczowi, którego uwagi były dla nas niezwykle cenne.
Projekt jest współfinansowany przez Miasto Tychy, w ramach Tyskich Inicjatyw Kulturalnych. Partnerem jest laboratorium fotografii cyfrowej FDI FUJIFILM Tychy. Patronat medialny: Twoje Tychy, Nowe Info, Silesiakultura.pl, eTychy.org i tychy.info. Patronat: Tychy Press Photo. Wystawę i pokaz gości Pasaż Kultury Andromeda w Tychach. Współorganizatorzy sierpniowego Nightspottingu: Stowarzyszenie Sportowe NOL-Tychy i PKM Tychy spółka z o.o., honorowy patronat: Michał Kasperczyk - radny Miasta Tychy.

Wystawa "ZEG The End" w SDK Tęcza - maj-lipiec 2018

Zapraszamy w czwartek, 10 maja, na zbiorową wystawę fotografii "ZEG The End" w odnowionej galerii fotograficznej Spółdzielczego Domu Kultury "Tęcza" TSM Oskard. Pokazujemy ostatnie chwile budynku Zakładu Elektroniki Górniczej przy ulicy Burschego - charakterystycznego miejsca znanego chyba wszystkim tyszanom.

TTF Tychy wystawa ZEG The End SDK Tęcza - plakatModernistyczny obiekt powstał na latach 60. minionego wieku według projektu architekta Marka Dziekońskiego, projektanta m.in. rotundy Panoramy Racławickiej we Wrocławiu.
Wernisaż rozpocznie się o godz. 18.00, wstęp jest wolny. Wystawa będzie czynna do końca lipca.
Patronat medialny: tygodnik Echo, dwutygodnik Nowe Info oraz portale eTychy.org i tychy.info. Partner wystawy: laboratorium fotografii cyfrowej FDI FUJIFILM Tychy.
Zakład Elektroniki Górniczej w Tychach na dobre zapisał się w historii miasta, a temat jego rozbiórki pojawił się już podczas jednego z pokazów slajdów Tyskiego Towarzystwa Fotograficznego. Magdalena Borucka opowiadała wtedy o ZEGu w kontekście swojej rodziny, której losy związane były z tym właśnie zakładem pracy. Teraz, kiedy rozbiórka ZEGu zakończyła się, TTF zaprasza na wystawę będącą zbiorem niezależnej pracy jego członków, którzy na swój sposób dokumentowali to, co działo się u zbiegu ulic Budowlanych i Burschego.
Jak o budynku mówi jeden z autorów fotografii - Artur Szlesinger - jego rozbiórka dała pretekst do powstania kilku ciekawych, nieoczywistych ujęć. "Jako jeden z najbardziej rozpoznawalnych punktów na mapie Tychów ZEG zasłużył, by poświęcić mu trochę fotograficznej uwagi" - dodaje. Podobne przekonanie towarzyszy Tomaszowi Jodłowskiemu, członkowi honorowemu TTFu, którego zdjęcia również zobaczymy na wystawie: "w ZEGu przez wiele lat pracowało wielu ludzi - był to jeden z największych pracodawców w okolicy. Warto w miarę możliwości uwieczniać przemiany, które zachodzą wokół nas... Nowy ZEG już nie powstanie, czasy się zmieniają i rzeczywistość kształtuje się w inny sposób".
Na wystawie znajdzie się 26 prac autorstwa siedmiu członków Towarzystwa, w tym wspomnianych powyżej fotografów, a także Magdaleny Boruckiej, Tomasza Czardybona, Fryderyka Parwickiego, Lidii Sznepki i Magdaleny Tekli. Stworzyły one niekonwencjonalną dokumentację znikającego z mapy miasta ZEGu.
"Na zdjęciach zobaczymy proces rozbiórki budynku, zajrzymy do jego wnętrza. Nie zabraknie też oczywiście najbardziej charakterystycznego elementu zakładu - fragmentów mozaiki przedstawiającej obwód drukowany" - opowiada Magdalena Borucka, pomysłodawczyni tematu wystawy. "Cieszę się, że w Tyskim Towarzystwie Fotograficznym są pasjonaci, którzy czują, że historia dzieje się na naszych oczach i uwieczniają codzienność, której jutro może nie być " - dodaje. Jeden z wielu budynków w mieście czy budynek, który budzi wspomnienia? Z pewnością ci, których życie miało związek z ZEGiem odbiorą tę wystawę w sposób szczególny. "Mam nadzieję, że również ci, którzy nie mają takich doświadczeń z przyjemnością obejrzą naszą wystawę" - zaprasza Artur Szlesinger.
Autorem zdjęcia wykorzystanego na plakacie jest Tomasz Jodłowski.

Wystawa "2017" w Andromedzie - listopad 2017 - styczeń 2018

Od 7 listopada zapraszamy na wystawę w Pasażu Kultury Andromeda. Pokażemy fotografie wykonane w kończącym się 2017 roku i pod koniec minionego roku, przez członków TTF-u.

Plakat wystawy i slide show 2017 w Andromedzie, Tyskie towarzystwo Fotograficzne fot. Jakub SpodymekBędą różne tematy i miejsca: od Tatr i Bałtyku po pejzaże włoskie i francuskie. Nie zabraknie zdjęć zrobionych w Tychach: podczas rozgrywek Euro U-21, prób orkiestry Aukso czy na planie teledysku zespołu Wiano. Będą fotografie z najbliższej okolicy: procesja Bożego Ciała w Bielsku-Białej, Międzynarodowy Festiwal Folkloru w Rybniku, czarno-białe ujęcia Parku Śląskiego w Chorzowie czy zdjęcia z biegu po hałdzie w Kostuchnie.

Licznie reprezentowana będzie fotografia przyrodnicza - takie ujęcie trafiło na plakat imprezy. Jakub Spodymek zdjęcie pary zauszników zatytułowane "Krople miłości" wykonał pod koniec maja, pływając tratwą po stawie w Małopolsce. - Wielokrotnie wcześniej obserwowałem i fotografowałem ten gatunek perkozów podczas ich "codziennych spraw" takich jak żerowanie, odpoczynek, toki czy wychowywanie potomstwa. Nigdy wcześniej nie widziałem samego aktu kopulacji odbywającego się wśród gęstej roślinności. Tego dnia, gdy znalazłem się w wodzie przeszukując trzcinowiska, zauważyłem parę ptaków zachowujących się inaczej niż pozostałe. Samica kładła się na wodzie z wyciągniętą do przodu szyją, w pobliżu pływającego samca. Zachowanie takie jest zachęceniem samca do kopulacji. Po kilku chwilach samiec energicznie machając skrzydłami wszedł na grzbiet samicy, a ja mogłem być świadkiem tych cudownych kilku sekund w ich życiu. Nieplanowane dopełnienie kadru stanowią zatrzymane krople wody - mówi autor zdjęcia.

Jakub Spodymek fotografią zajmuje się od 7 lat. Tematyka, której poświęca najwięcej czasu to ptaki, krajobraz, makrofotografia oraz ludzie. Od 2014 roku jest członkiem Związku Polskich Fotografów Przyrody, a od września dołączył do TTF-u.

Wystawa w dolnym holu Pasażu Kultury Andromeda w Tychach (plac Baczyńskiego 2) czynna będzie od 7 listopada do 5 stycznia 2018 r. Slide show w sali projekcyjnej na I piętrze Andromedy odbędzie się w czwartek, 14 grudnia, o godz. 19.00. Na wystawie znajdą się 24 fotografie, autorstwa 20 osób. Wstęp jest wolny. Partner: laboratorium fotografii cyfrowej FDI FUJIFILM Tychy. Patronat medialny: tygodnik Twoje Tychy i portal fotografuj.pl.

Fotografie pospacerowe w Andromedzie - październik 2017

ZFotografia pospacerowe TTF Tychy Andromeda 2017apraszamy na wystawę i slide show (pokaz zdjęć) wykonanych podczas kilku spacerów fotograficznych po Tychach i Mikołowie. Swoje zdjęcia mógł zgłosić każdy uczestnik choćby jednego spaceru, nie tylko członkowie stowarzyszenia.

Wystawa w dolnym holu Pasażu Kultury Andromeda w Tychach czynna będzie od 2 października do 3 listopada. Slide show w Andromedzie (sala projekcyjna na I piętrze) odbędzie się w czwartek, 19 października, o godz. 19.00.

Spacery fotograficzne przyciągają stale rosnące grono pasjonatów nie tylko z Tychów. Dbamy, aby robione wspólnie zdjęcia żyły dłużej niż przez zaledwie kilka dni w mediach społecznościowych i aby były później publicznie pokazywane, a ich autorzy mogli porównać swój punkt widzenia z perspektywą innych osób. Co roku efekty spacerów prezentowane są w tyskim Pasażu Kultury Andromeda. Podczas slide show rozdawany będzie 16-stronicowy folder, zawierający najlepsze ujęcia. Na wystawie znajdą się 24 fotografie, po jednej każdego z autorów.

Jesienią minionego roku fotografowano Stadion Miejski w Tychach. Zimą było zwiedzanie Browaru Obywatelskiego, które przyciągnęło rekordową ilość chętnych. W maju zdjęcia powstawały w Mikołowie, między innymi na cmentarzu żydowskim i w Miejskiej Placówce Muzealnej. W lipcu w kadrach dominowały pociągi, perony i tory, bo spacer zwał się "Tychy po kolei". Podczas kolejnej imprezy przydatne były statywy i długie czasy naświetlenia, a nocne fotografowanie miasta („Nightspotting”) ułatwiło poruszanie się po nim specjalnym autobusem. Trasa ostatniego ze spacerów wiodła dookoła Jeziora Paprocańskiego.

Projekt dofinansowany ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich. Partner: laboratorium fotografii cyfrowej FDI FUJIFILM Tychy. Patronat medialny: tygodnik Echo, portale eTychy.org i tychy.info. Patronat: Tychy Press Photo. Wstęp jest wolny.

Przyjmowanie zdjęć ze spacerów fotograficznych zakończone!

W październiku 2017 r. zapraszamy do Pasażu Kultury Andromeda na wystawę najlepszych fotografii wykonanych podczas spacerów fotograficznych, organizowanych przez TTF od listopada 2016 do września 2017. Swoje zdjęcia będzie mógł zgłosić każdy, kto brał udział choćby w jednym spacerze, nie tylko członkowie TTF-u. Po spacerze dookoła Paprocan, w terminie do 15 września można wysłać maksymalnie 15 zdjęć, najlepiej przez WeTransfer.com (serwis bezpłatny, nie wymaga rejestracji) albo ewentualnie mailem (uwaga: załączniki max 15MB do jednego maila!). Zastrzegamy sobie prawo ich selekcji, w szczególności do wystawy, na której pokażemy jedynie ok. 20-25 ujęć. Ważne: trzeba podpisać oświadczenie o prawach autorskich oraz danych osobowych i razem z plikami wysłać nam czytelny skan albo zdjęcie tego oświadczenia. Projekt dofinansowany ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich. Partner: laboratorium fotografii cyfrowej FDI FUJIFILM Tychy. Patronat medialny: tygodnik Echo, portale eTychy.org i tychy.info. Patronat: Tychy Press Photo.

"Stare Tychy"

Wystawę czarno-białych fotografii ze Starych Tychów, wykonanych w tym roku, można było oglądać od 18 października do 18 listopada 2016 r. w dolnym holu Pasażu Kultury Andromeda w Tychach. Wystawa ukazuje subiektywne spojrzenie dziesięciu autorów, należących do TTF-u, na symbole najstarszej części miasta: Rynek, kościół pod wezwaniem św. Marii Magdaleny i browar, a także efekt poszukiwań miejsc, które nie są tak oczywiste. Obejrzeć można było 20 fotografii. Ekspozycja stanowiła zapowiedź książki pod tytułem „Stare Tychy. Fotografie”, wydanej przez TTF, która ukazała się 17 listopada. Projekt jest współfinansowany przez Miasto Tychy w ramach Tyskich Inicjatyw Kulturalnych. Partnerzy: Pasaż Kultury Andromeda, Miejska Galeria Sztuki „Obok” i Teatr Mały. Patronat medialny: tygodniki Echo, Nowe Info i Twoje Tychy oraz portale eTychy.org, pelniakultury.pl i tychy.pl.

"Tychy od A do Z"

To tytuł zbiorowej wystawy, która od 15 do 30 października 2015 r. była czynna w dolnym holu Pasażu Kultury Andromeda w Tychach. Znalazło się na niej ponad 30 fotografii z tyskich osiedli, wykonanych latem tego roku, w ramach projektu o takiej samej nazwie. Powstały one między innymi podczas dwóch ogólnodostępnych plenerów fotograficznych. Wystawie towarzyszył 16-stronnicowy folder z najlepszymi fotografiami.Tychy do A do Z

 Zdjęcie z wernisażu: Piotr Kaczmarczyk/TTF.

"Czy można poznać Tychy od A do Z? Zdecydowanie można próbować. Tychy dla wielu z nas są rodzinnym miastem czy tym, w którym osiedliśmy, które - może się wydawać - niczym nie jest w stanie zaskoczyć. Chcąc przekonać się, czy jest tak naprawdę, postanowiliśmy przyjrzeć się bliżej miejscu zamieszkania ponad 100 tysięcy ludzi. Rozpoczynając realizację projektu „Tychy od A do Z” byliśmy ciekawi, jak wyglądają tyskie osiedla w interpretacji różnych fotografów. Mnogość oblicz jakie odkryły przed nami Tychy, pozwala na refleksję dotyczącą infrastruktury miasta, jego charakteru i różnorodności, a także blasków i cieni. Efekty kreatywnego przyglądania się lokalnemu światu prezentujemy w folderze będącym podsumowaniem dwóch spacerów fotograficznych zakamarkami tyskich osiedli oraz pracy indywidualnej amatorów i profesjonalistów z Tychów i innych miast województwa śląskiego. Fotografie prezentowane w niniejszym folderze pokazują ciekawe formy architektoniczne, szarość i barwy miasta, jego stare i nowe oblicze, detale, na które trudno zwrócić uwagę w pędzie codzienności. Nierzadko padnie pytanie o miejsce wykonania zdjęcia. Niech to skłoni do uważnego rozejrzenia się dookoła, spojrzenia na miasto, które choć tak dobrze znane, nigdy takim nie będzie do końca" - pisała w folderze wystawy Magdalena Emka Borucka z TTF.

Więcej informacji o tym projekcie znajdziecie w jego regulaminie "Tychy od A do Z". Projekt jest dofinansowany ze środków Programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich. Partnerzy: laboratorium fotografii cyfrowej FDI FUJIFILM w Tychach i Miejska Galeria Sztuki "Obok". Patronat medialny: tygodniki Twoje Tychy i Echo, portale fotografuj.pl, swiatobrazu.pl, pelniakultury.pl, eTychy.org i tychy.info. Zobaczcie wydarzenie na facebooku.

Zamki - fot, Monika Porzucek"Zamki" to tytuł indywidualnej wystawy zdjęć Moniki Porzucek, którą można było oglądać w dolnym holu Pasażu Kultury Andromeda w Tychach. Wystawa została otwarta 21 maja 2015 r. i była czynna do 17 czerwca.

Autorka pokazuje fotografie zamków, wykonane w latach 2009-2014. Monika Porzucek jest tyszanką, członkiem TTF, absolwentką katowickiej szkoły Fotoedukacja. Jest trzykrotną laureatką ogólnopolskiego konkursu „Budowle obronne”, w tym dwukrotnie 1. nagrody (2011 i 2013) oraz 1. nagrody w konkursie „Zakochani w Świętokrzyskim”. Nagrodzone zdjęcia prezentują zamki: Krzyżtopór, Ogrodzieniec i Rabsztyn. Na wystawie zobaczymy też fotografie zamków: Siewierz, Olsztyn, Mirów, Bobolice, Morsko, Pszczyna, Pławniowice, Tworków, Malbork, Czocha, Chojnik i Wojanów.

Wśród kilku tematów, jakie ukierunkowują zainteresowania fotograficzne autorki, zamki zajmują szczególne miejsce. Początki tej fascynacji sięgają czasów dzieciństwa, a zamkiem, który zajmuje szczególne miejsce w sercu autorki jest zamek w Chęcinach. Ta fascynacja zaowocowała serią 30 artykułów „Opowieści zamkowych” w miesięczniku „Libertas”. We wrześniu minionego roku zamkowe zdjęcia były prezentowane na indywidualnej wystawie w Galerii Kontakt w Ośrodku Kultury w Brzeszczach. Z uwagi na bliskość i dostępność autorka często fotografuje zamki Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Jedne z najciekawszych prac powstały zimą 2010 roku, gdy obszar Jury Krakowsko-Częstochowskiej zmagał się ze skutkami kataklizmu w postaci „lodowego deszczu”. W nocy z piątku na sobotę 8/9 stycznia 2010 roku na wychłodzoną mrozami ziemię spadł deszcz tworząc lodową skorupę. Choć krajobraz był bajkowy, to mieszkańcy przeżywali dramatyczne chwile. Wiele miejscowości nawet na dwa tygodnie zostało odciętych od prądu. Temperatury spadły do minus 16 stopni Celsjusza. Fotografie, które zdobyły pierwsze nagrody w konkursach, są efektem pleneru z tego właśnie okresu.

Wstęp (jak zawsze!) jest wolny. Patronat medialny: portal tychy.pl i tygodnik Twoje Tychy. Zdjęcia zostały naświetlone urządzeniem FRONTIER 570 na materiałach FUJIFILM przez laboratorium fotografii cyfrowej FDI FUJIFILM w Tychach. Współorganizator: Miejska Galeria Sztuki Obok w Tychach. Po otwarciu wystawy odbył się w Laboratorium Sztuki pokaz zdjęć Przemysława Jendroski - gościa TTF, fotoreportera 'Gazety Wyborczej'. Zobacz wydarzenie na Facebooku

Tyskie szelki” - to był tytuł naszej pierwszej wystawy, którą w styczniu i lutym 2015 r. można było obejrzeć w dolnym holu Pasażu Kultury Andromeda. Wernisaż wystawy połączony był z pokazem fotografii, który odbył się piętro wyżej, w Laboratorium Sztuki (sali kinowej).

Pokazaliśmy zdjęcia na temat jednego z symboli miasta, czyli tyskich trolejbusów, wykonane między innymi podczas lipcowego pleneru na terenie zajezdni w Tychach. W jego trakcie mogliśmy wejść na teren zajezdni, sfotografować "trajtki" z każdej strony, zajrzeć pod maskę, odwiedzić myjnię i warsztat. I dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy, z których nie zdajemy sobie sprawy, korzystając z tego środka transportu. Zrobiliśmy rundkę po mieście, korzystając także z możliwości jazdy trolejbusów bez zasilania z trakcji, co jest rozwiązaniem stosunkowo nowym. Mamy zdjęcia z miejsc, gdzie normalnie trolejbus trudno jest zobaczyć. Wystawa w Andromedzie była czynna do 6 lutego. Patronat medialny: Telewizja TVS, fotografuj.pl, Górnośląski Tygodnik Regionalny Echo, Noltychy.pl, tygodnik Twoje Tychy i tychy.pl.


 

Tyskie szelki - wystawa TTF w AndromedzieTyskie Towarzystwo Fotograficzne
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Kojarzymy się z:
Wystawy TTF, wernisaże, Pasaż Kultury Andromeda, Tychy, od A do Z, FIO, Stare Tychy, SDK Tęcza